Mgr. Miloš Čápka: “Stretnutie blízkych energií v centrálnom priestore mesta, tie vytvárajú pozitívne energetické pole i komunitu so zmyslom pre motiváciu, tak prepotrebnú pre život v tomto meste. Ide o jedinečnosť výtvarneho projektu, aktuálne predstavenie výtvarníkov trnavského regiónu pri tvorbe letného hashtagu, smerovanie k tradícii. Námetové východiská pri maľbe písmen autori čerpajú z autentickej tvorby a po formálnej i obsahovej stránke rezonujú s výtvarným programom autora. (Je to podmienka živosti a životnosti tohto projektu i jeho účinnosti v mnohých paralelných rovinách). Hashtag tak prekonáva prvoplánovosť atrakcie a naberá atribúty happeningu či performance, stáva sa tak živým umeleckým dielom. Pozoruhodnosť, neprehliadnuteľnosť, v zastúpení autorov vo vzťahu so SZUŠ PABLO, prirodzené vyplynutie, stretnutie v centrálnom priestore pešej zóny, kde škola sídli. V strategickom priestore bankového a obchodného sektoru vysiela svoj étos. Zmysluplnosť školy a energie výtvarných pedagógov premietnutá vo frekvencii, mladých výtvarníkov vychovaných školou.”
V roku 2020 prebral štafetu ilustrátor a pedagóg Ján Baláž z ateliéru Makuki a diela vznikali “dištančne” či už doma, alebo v ateliéroch. Pandémia koronavírusu nás síce obrala o milé podujatie spojené s maľovaním, dala však priestor pre inovácie. Rok 2021 priniesol aj jednu novinku. Každý z maliarov sa spojil so svojim “kolegom” básnikom a spolu vytvorili kreatívne dvojice. Výsledok ich spolupráce je navzájom korešpondujúca ilustrácia na jednej strane písmena a báseň na druhej.
Ján Baláž: „Snažíme sa tak posunúť hranice idey a posolstva projektu #TRNAVA a ponúknuť divákovi ďalší typ zážitku vyplývajúci zo symbiózy umeleckej poézie a ilustrácie.”
Nápis #TRNAVA je tzv. hashtag, teda kľúčové slovo označené mriežkou, ktoré sa používa predovšetkým na sociálnych sieťach. Uľahčuje vyhľadávanie príspevkov s podobným obsahom, prepája ich a charakterizuje. Hlavnou myšlienkou trnavského hashtagu je vytváranie pocitu spolupatričnosti a príslušnosti k svojmu mestu. Sme rozdielni, ale spája nás mesto, v ktorom žijeme. Tento nápad čerpá inšpiráciu zo zahraničia a snaží sa vizuálne pútavou formou hovoriť o tom, že hrdosť na to, odkiaľ pochádzame, môže byť súčasťou našej identity.